Vedení Prahy odvolalo ředitele střední průmyslové školy Na Třebešíně Františka Bártla. Tři žáci tam delší dobu šikanovali učitelku, která později zemřela. Ředitel je odvolán k 26. únoru a vedení převezme jeden z jeho zástupců. Nového ředitele by škola měla mít od léta. Pětapadesátiletou učitelku na střední průmyslové škole v Praze 10 zřejmě delší dobu šikanovala trojice studentů. Ohledně jejich případného vyloučení zatím rozhodnuto není.

Pražští radní ve středu odvolali z funkce ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně Františka Bártla. Odvolání bude platit od pátku, rada se na něm shodla jednomyslně. Do doby, než bude vypsán konkurz, školu povede jeden z ředitelových zástupců.

Novinářům to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), do jehož gesce školství spadá. Tři žáci ve škole zřejmě delší dobu šikanovali učitelku, která později zemřela. Vedení školy, jejímž zřizovatelem je hlavní město, žáky podmínečně vyloučilo, situaci prošetřuje Česká školní inspekce.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) řekla, že odvolání ředitele bylo jediným možným řešením. „Mě překvapuje, že sám (Bártl) neodstoupil už dříve. Já nyní apeluji i na ostatní členy vedení, aby ze svých funkcí odstoupili. To, co se stalo, je příšerné, neomluvitelné, a měli by proto i oni vyvodit osobní odpovědnost.“

Nového ředitele by škola měla mít od léta. „Ideální by bylo, aby se nový ředitel se školou přes léto seznámil,“ uvedl Dolínek. Odvolání ředitele podle něj nelze posuzovat jako precedens pro další podobné případy. Náměstek deklaroval, že vždy bude posuzovat každou situaci individuálně.