Hlavní město Praha, které pro letošní rok získalo prestižní titul Evropské hlavní město sportu, finančně podpořilo dětský atletický mítink Čokoládová tretra, který se koná dnes na stadionu Juliska.

Hlavní hvězdou dne je fenomenální jamajský sprinter, nejrychlejší muž planety Usain Bolt.

„Sešly se dvě skvělé věci. S pořadateli tradičního atletického mítinku Zlatá tretra se povedlo dohodnout, že dětský předmítink Čokoládová tretra bude tentokrát hostit i Praha. Účast Usaina Bolta je potom parádní třešničkou na tomto exkluzivním sportovním dortu. Na Julisku by měl podle dosavadních informací dorazit zhruba ve 12.30,“ řekl náměstek pražské primátorky pro sport Petr Dolínek.

Čokoládová tretra je unikátní běžecký projekt pro žáky prvních až pátých tříd. Letos poprvé se její kvalifikační kolo koná i v Praze. Základní kola probíhala výhradně na základních školách, které se přihlásily. Vybraní žáci reprezentují své školy na pražském finále Čokoládové tretry v běhu na 100 m, 200 m a 300 m na dráze. Nejlepší pak dostanou možnost zazávodit si na Zlaté tretře v Ostravě, kde se setkají s dalšími fenomény současné světové atletiky.

Velké pražské finále s hvězdami české a světové atletiky probíhá na stadionu Na Julisce do 14 hodin. Praha mítink podpořila finančním darem ve výši 1 milion korun.